Kolagen a kyselina hyaluronová pro krásnou a mladě vypadající pleť

Péče o pleť je velmi důležitá, jestliže máme snahu vypadat mladě, naše pleť má být zářivá bez našedlého tónu a bez vrásek a dalších znaků předčasného stárnutí. Věděli jste, že pleť je k těmto nedostatkům náchylná od 25. roku života? V článku vám rádi řekneme, proč tomu tak je a jak postupovat, jestliže si mládí chceme prodloužit.

Tvorba a funkce kyseliny hyaluronové v těle

Kolagen a kyselina hyaluronová jsou látky, které se běžně nachází v lidském těle, to si je dokonce dokáže vytvářet samo. Podílí se nejen na krásné pleti. Podílí se také na správné struktuře vlasů a nehtů a mají za úkol podílet se na správné funkci pohybového aparátu. Okolo 25. roku života produkce kolagenu a kyseliny hyaluronové klesá. Tvorbu je možné podporovat zdravou stravou, kvalitním životním stylem a pravidelným pohybem, bohužel tím však nepředejdeme úbytku či nedostatku těchto látek v těle.

Co se děje s tělem, pokud je v organizmu nedostatek kyseliny hyaluronové a kolagenu

Kolagen si laicky dokážeme představit jako jakési lepidlo v těle. Podílí se na tvorbě buněk, kolagen typu I a kolagen typu II se podílí na správné funkci kloubů, chrupavek a šlach, dále na vzhledu pleti. Nedostatek kolagenu v těle se nejprve projeví na vzhledu pokožky, následně pak na stavu pohybového aparátu. Na jeho dobré funkci se podílí také kyselina hyaluronová. Je obsažena v synoviální tekutině, která má za úkol udržet hladký pohyb kloubů v jamce a zmírňuje otřesy při pohybu. Je tedy zřejmé, že pokud je jí málo, pohyb se stává bolestivým, pleť povadá, ztrácí jas a pružnost.

Doplňujte tělu kolagen a kyselinu hyaluronovou pomocí pravidelného užívání Woldohealth doplňku stravy Kolagen s kyselinou hyaluronovou 500 g ve formě prášku, který lze pohodlně vmíchat do sklenky s vodou a vypít. Tento doplněk stravy neobsahuje laktózu ani lepek.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr