4 tipy, jak správně vybrat dětské barefoot boty

Chodit naboso je zdravé a barefoot obuv tento zážitek vašemu dítěti věrně zprostředkuje. Pokud tedy vyberete opravdu kvalitní boty.

Výběr bot pro děti rozhodně není jednoduchý. Existuje totiž celá řada zásad, kterých byste se měli držet. V tomto článku se proto zaměříme na výběr barefoot bot a v následujících řádcích vám ukážeme, na co se při jejich koupi zaměřit.

Kde je bude používat?

Než vůbec nějaké barefoot capáčky pořídíte, dobře si rozmyslete, kde a jak je vlastně bude vaše dítě používat. Důležité je také roční období a povrchy, po kterých bude chodit. Bohužel totiž neexistuje žádná univerzální obuv. Proto volte různou obuv na procházky po přírodě, na chůzi po městě nebo pro hrátky na dětském hřišti.

Jakou zvolit velikost?

Dětské botičky mají svoji velikost uvedenou na krabici, ne vždy je ale dobré na tento údaj spoléhat. Každý výrobce totiž svoje boty čísluje trošku jinak, což by mohlo při samotném nošení přinést zbytečné problémy. Nohu vašeho dítěte proto před nákupem pečlivě změřte, případně si ji obkreslete na papír, a podle toho dětské botičky vybírejte. Budete tak mít jistotu, že jste sáhli po správné velikosti.

Vlastnosti barefoot botiček

Barefoot capáčky jsou vhodné především proto, že umožňují vašemu dítěti maximálně získávat podněty z okolního prostředí. Ne každá barefoot obuv to ale zvládne. Proto se při jejím výběru zaměřte na její provedení. Dávejte si pozor na to, jestli mají boty vějířovité špičky a jak jsou vlastně pružné. Pokud by tyto vlastnosti chyběly, je dost dobře možné že se vaše dítě naučí špatným návykům při chůzi.

Jaké zvolit zavazování?

Volba zavazování je čistě na vás. Záleží jen tom, jak moc se chcete při zavazování angažovat. U malých dětí, které ještě neumí zavazovat tkaničky samy, je dobré sáhnout po zapínání na zip. Nic ale nezkazíte ani botičkami na tkaničku. Ať už ale sáhnete po jakékoliv variantě, dávejte si pozor na to, aby boty dobře držely na noze.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr