Zaujměte miminko a zabavte jej. Pomohou vám černobílé hračky, které vidí nejlépe

Těšíte se na příchod svého děťátka, vnoučka nebo třeba neteřinky? Ať už vybíráte hračky nebo „něco“ k zabavení již narozeného nebo zatím nenarozeného miminka, skvělou volbou jsou černobílé knížky, kartičky, látkové hračky a další výrobky. Proč právě černobílé? Je to snadné…

Děti po narození nevidí tak dobře, jako jejich rodiče nebo starší sourozenci. Zrak novorozeňátek se několik měsíců „piluje“, dozrává. Miminka vidí nejdříve je naše obrysy, vidí stíny. Ví, že se někdo blíží, ale nevidí důkladně. Jejich zrak je nejlepší na vzdálenost do cca 20 – 25 cm.

Kontrastní kartičky do ruky

Dětičky jsou ale velmi zvídavé, a i když váš obličej milují, chtějí poznávat i další zajímavosti. V prvních měsících života jim můžete dopřát skvělé pokoukáníčko prostřednictvím kontrastních kartiček. Na nich děti budou sledovat velká, jednoduše kreslená zvířátka, věci kolem nás. Mohou být na bílém podkladě nebo černém podkladě. Obrázky mohou být doplněny i o další barvy, které děti rozlišují později.

Kontrastní kartičky do ruky můžete koupit i dětem větším. Kupříkladu na kartičkách pro děti ve věku 1 rok a víc, najdou děti netradičnější předměty, větší detaily na obrázcích i barvy. Použitý materiál se může lišit, zvolit můžete stimulační dřevěné kartičky nebo třeba klasické kartičky ze silného tvrdého kartonu.

Povedené jsou i pohádkové kontrastní kartičky, které rozvíjí dětskou fantazii nebo pohybové kartičky s říkankami ve dvou variantách, které děti vedou k pohybu a učí říkanky.

V e-shopu cernanabile.cz najdete i kvalitní látkové interaktivní kostky, leporela, chrastítka – lehounká jako pírka a jemná, takže je děti uzvednou a nebouchnou se jimi ani při snaze „nacpat“ si je do pusinky, plyšové hračky a mnohé jiné. Vyberte skutečně i pro ta nejmenší „robátka“.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr