Proč děti milují plyšáky?

Plyšáci mají své místo jak v pokojíčcích těch nejmenších, tak u větších dětí. Tihle přítulní mazlíčci jsou zkrátka součástí dětství. Dost možná si ještě dnes vzpomenete i na toho svého, kterého jste v dětství milovali. Víte, proč tomu tak je a proč děti plyšáky milují natolik, že se z nich často stanou právoplatní členové rodiny?

Talisman pro štěstí i klidný spánek

Že jsou plyšáci oblíbení i u vás doma? Není divu – děti obvykle pevnou vazbu s heboučkým a příjemným předmětem navazují kolem batolecího období. V tu dobu je často skoro nemožné potkat dítě bez jejich oblíbeného mazlíčka. Některé děti je ale potřebují jen ke spaní, kdy se bez talismánka prostě neobjedou. Proč tomu tak je? Často dokáže právě plyšová hračka navodit pocit bezpečí, domova a klidné náruče maminky. Anglický vědec Desmond Morris tvrdí, že k tak pevné vazbě dochází zejména v období, kdy se děťátko stěhuje z ložnice rodičů do svého pokojíčku nebo z postýlky do větší postele. Právě tehdy je pro dítě důležité cítit se díky plyšové hračce v bezpečí. Jiní zase tvrdí, že vytvoření pouta s plyšovou hračkou souvisí s obdobím separační úzkosti. Plyšák ale může být skvělou hračkou pro děti jakéhokoliv věku – později si s ním děti hrají třeba na školku a trénují komunikační dovednosti. Velkou spoustu nádherných plyšáků nabízí web https://www.kouzelnehrackarstvi.cz/plysaci/, kde si na své přijde snad každý milovník těchto populárních hebkých hraček – včetně rodičů. Plyšák je zkrátka parťákem na spinkání, na cestování i na nepříjemné chvíle, které děti musejí strávit s nemocí pod peřinkou.

Proč dětem plyšáky nebrat?

Děti kolem dvou až tří let často špatně snáší i to, pokud vyperete plyšáka v pračce, a z jejich oblíbeného medvídka se ztratí tolik opojná vůně, která jim připomíná domov, maminku nebo tatínka. Plyšák je pro ně opravdovým přítelem a záměrně jim ho brát určitě není dobrý nápad. V případě, že vaše dítě nedá svého plyšového kamaráda ani na moment z ruky, popřemýšlejte i nad pořízením jeho kopie, kterou budete mít doma schovanou pro případ ztráty. Nebojte, obvykle se během docházky do školky závislost otupí a děti se z velké části oprostí od potřeby být neustále v blízkosti svého plyšáka.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr