Hledáte pro své děti toho pravého lékaře?

Ať už se vám má narodit první dítě, čeká vás stěhování, a tak budete potřebovat najít nového lékaře, nebo váš stávající lékař z oboru pediatrie ukončil svou činnost ze zdravotních důvodů nebo jednoduše odešel do důchodu, ve všech případech budete mít zájem o to, najít nového dětského lékaře, se kterým budete spokojeni vy i samo dítě. Podle čeho vybírat a na co si dát pozor?

Erudovaný lékař s citlivým přístupem

Co si budeme povídat… Praktický lékař pro děti a dorost by v nás měl vzbuzovat respekt po stránce svých vědomostí, znalostí a zkušeností. Většinou vycítíme, když si lékaře není jistý, o jakou nemoc se jedná. Je báječné, když naopak víme, že je do lékaře zkušeného, který už má za sebou nějakou tu praxi, možná také chodí na služby do blízké nemocnice.

To, jestli je lékař k dítku citlivý, většinou poznáte při první, druhé návštěvě. Je nemilé setkat se s přístupem, kdy lékař či lékařka po dítěti žádá, aby naplakalo, aniž by se jej nesnažil nějak zaujmout. Všimněte si i prostředí ordinace, zda se v ní nachází nějaké hračky, které může dr. Použít k odreagování dětí. Mnohdy udělá hodně i zkušená a šikovná, milá sestřička. Dobré je, když je pár naprosto sehraný, rychlý a vyšetření nebo zákrok zbytečně neprotahuje. Zároveň ale nabízí rodiči možnost na cokoli se zeptat a nezlehčuje příp. dotahy, byť se lékaři jeví až úsměvné.

Poptejte se v okolí

Zkušenosti jsou nenahraditelné i mezi klienty. Stačí zeptat se, zda je lékař pro děti daného jména spolehlivý, kvalitní, příjemný. A když v daném městě nikoho neznáte, většinou fungují skupinky maminek na internetu, které si své zkušenosti předávají. Ne vše je dobré brát „smrtelně“ vážně, ale pokud víc matek tvrdí, že daný lékař není kvalitní či dostatečně empatický, něco na tomto tvrzení zřejmě bude.

Vyberte si lékaře z oboru pediatrie, s nímž budete plně spokojeni a k němuž budete s důvěrou chodit. Bude se vám spát lépe.


Na mimikov.cz vám poradíme co je pro dítě důležité a co by se mu mělo koupit a zajistit.


Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr