Jaké hračky dát dětem pod stromeček?

Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím v roce pro každého, nejvíce je ale prožívají děti. Jaké hračky pořídit, aby u stromečku kromě světýlek zářila i dětská očka? Poradíme vám.

Výběr vánočních dárků pro děti není tak jednoduchý, jak by se mohl zdát. Představa ratolestí a jejich rodičů se totiž často rozchází: rodiče by rádi kvalitní edukativní hračky, děti milují barvy, zvuky, světýlka, oblíbené hrdiny a na kvalitě provedení jim nezáleží ani za mák. My ale věříme, že se ve světě hraček najít takové dárky, které udělají dětem radost a zároveň je budou rozvíjet, vzdělávat a dlouho jim vydrží. A abyste měli výběr toho nejlepšího vánočního dárku jednodušší, naše pečlivě vybrané tipy jsme rozdělili do kategorií podle věku.

Dárek pro miminka do 1 roku

Výběr dárku pro miminko je nejjednodušší, do výběru totiž zatím nezasahuje a nebrblá ani nad praktickými dárky. Pořiďte mu proto zkrátka to, co zrovna potřebuje: přebalovací deku, látkové plenky, první nerozbitné nádobí, termosku, obal na dudlík nebo oblečení. Chybu neuděláte ani vybavením do pokojíčku. Můžete vybrat nové povlečení, lampičku nebo třeba obrázky na stěny. A pokud chcete praktický výběr doplnit hračkou, krásným dárkem, který se vždycky setká s úspěchem, je látková knížka, balonek s rolničkou, kousátko, chrastítko nebo měkký mazlík.

Děti od 1 roku do 2 let

Kolem prvních narozenin se většina dětí pouští do prvních krůčků a od té doby jsou k nezastavení. Abyste si během dne společně užili trochu klidu, vyberte k Vánocům dárky, které zaujmou. Oblíbené dřevěné vkládačky zabaví během dne, gumová zvířátka do vody podpoří dětskou fantazii během koupele před spaním a na jaře se bude bude hodit sada kyblíku a formiček. Univerzálním dárkem, který využijete během celého roku, je dětský bazének. V zimě do něj nasypete barevné kuličky (a vaše dítě je bude s velkou radostí metat po celém bytě), v létě stačí napustit vodou. Pořídit můžete i první nočník nebo stupátko k umyvadlu.

Děti od 2 do 4 let

Přibližně od dvou let mají děti svá vlastní přání. Při společném psaní dopisu Ježíškovi je však můžete nasměrovat správným směrem, pokud si přejí osmý traktor nebo šestou panenku. Co takhle odrážedlo, dřevěný vláček, stavebnice, promítačka, hrací skříňka, hudební nástroj nebo zajímavá knížka?

Předškoláci

Děti v předškolním věku už bývají ve svých přáních poměrně konkrétní, jejich seznam často vychází z toho, co slyšeli ve školce nebo viděli v televizi. Chcete-li jejich výběr doplnit o hračky, které podpoří jejich rozvoj, kupte puzzle, hru, knížku, výtvarné potřeby nebo hlavolam. Hodit se může i batůžek nebo dalekohled pro výpravy do přírody či zástěrka, která udrží malé pomocníky v kuchyni čisté. A jestli se vaše dítě už učí hodiny, co takhle mu pořídit první hodinky?

Dárky pod stromeček pro školáky

I školáci si rádi hrají. Pořiďte jim hry, které procvičí hlavu i motoriku, výtvarné sady nebo kouzelnický box. Kufřík malého botanika, cestovatele nebo zahradníka podpoří přirozenou touhu po vědění a vyláká děti do přírody. Malé parádnice potěší hrací šperkovnice, kutily zase první opravdová sada nářadí. Hodit se bude i penál, termoska nebo krabička na svačinu. Věříme, že vám náš výběr ulehčí předvánoční nákupy a získáte tak víc času na nasávání vánoční atmosféry ve společnosti vašich nejbližších.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr