Co musíte připravit, než se vydáte do porodnice?

Už si pomalu balíte jednorázové plenky do tašky do porodnice, byla jste na všech předporodních kurzech a přemýšlíte, zda jste na něco nezapomněla? Nemusíte se stresovat, většinu věcí, které by miminko mohlo potřebovat, snadno dnes objednáte po internetu, anebo pořídíte v nejbližší lékárně.

Výběr jména

Než půjdete rodit, budete v porodnici muset předložit porodní plán, vyplnit dotazníky, ve kterých se vás budou ptát na jméno pro miminko. Většina porodnic vyžaduje jméno pro obě pohlaví, a tak nezapomeňte vybrat dvě jména, i když jste si nechala říct, co čekáte.

Do porodnice si sbalte i věci na cestu domů, anebo je novopečenému tatínkovi připravte s autosedačkou, aby vám je nezapomněl přivést, až si vás přijede vyzvednout.

Přebalovací místo

Připravte si také přebalovací komodu. Komody jsou na přebalovaní nejlepší, protože se v ní snadno schovají zásoby – vlhčené ubrousky, dětská kosmetika, ale i jednorázové a látkové pleny.

Látkové pleny budete potřebovat, přestože jste se rozhodli používat ty jednorázové. Na podložení hlavičky v kočárku, či postýlce, na drobné nehody, na ublinknutí a podobně.

Dětskou kosmetiku vybírejte velice pečlivě, než zjistíte, jakou má vaše miminko pokožku, zezačátku používejte nejlépe kosmetiku přírodní, bez zbytečné parfemace, označenou jako SENSITIVE. Pro případ, že by se vám narodilo miminko se sklony k atopické pokožce, nebudete muset prvotní zásoby kupovat znovu.

K přebalovacímu místu si připravte odpadkový koš na použité plenky, přeci jen miminko nesmí být na přebalovacím místě bez dozoru a nebudete muset zbytečně někam odbíhat. V prvních dnech vás čekají drobné nehody při přebalování a neuděláte ani chybu, pokud bude u přebalovacího místa i koš na prádlo, stačí provizorní kyblík, či box. Prádlo tak odnesete k pračce jenom jednou denně a v okolí přebalovacího místa budete mít pořád uklizeno.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr