Škola v přírodě aneb nechcete se zatěžovat organizací pobytu pro děti?

Není pochyb o tom, že učitelé na základních školách jsou v současné době zavaleni pracovními povinnostmi a starostmi. Zajištění kvalitní výuky, přípravy podkladů a k tomu ještě opravování písemných prací vyžaduje velkou vytrvalost. Bohužel v časovém presu často nezbývá prostor pro organizaci klasické školy v přírodě. Nyní se ovšem objevil trend, kdy je škola v přírodě zorganizována na popud učitele ubytovacím zařízením.

Kam se na školu v přírodě vydat?

Škola v přírodě i školka v přírodě by se měla odehrávat v pěkném prostředí, aby děti poznaly krásy české krajiny. Ideálním místem jsou Krkonoše, a hlavně oblast Benecka. Zde se nachází několik turistických a cyklistických tras, v jejichž blízkosti stojí Hotel ProFamily TOP Benecko. Ten nabízí kompletní ubytování pro školy v přírodě, včetně zajištění kvalitního stravování. Dětem je každý den připravena snídaně formou švédských stolů. Účastníci si tak mohou pochutnat na čerstvém ovoci, marmeládě nebo domácím pečivu.

Co zahrnuje škola v přírodě na klíč?

Škola v přírodě i školka v přírodě organizovaná hotelem vždy zahrnuje dopravu. Moderní autobusy vás s dětmi odvezou od školy až k ubytovacímu zařízení. Tuto možnost ocení zejména lyžařský výcvik, protože táhnout se s batohy a lyžemi do kopce určitě nechcete. Ubytování pro školy pak zahrnuje kromě plné penze i pravidelné svačinky a zajištění celodenního pitného režimu. Právě na něj se nesmí při sportovním pobytu zapomínat.

Co budou děti na škole v případě dělat?

Alfou a omegou ubytování pro školu a ubytování pro školku je atraktivní program. Hotel u sjezdovky spolupracuje s kreativními vychovateli a animátory, kteří pro děti připraví zábavné aktivity na celé dopoledne i odpoledne. Po krátké domluvě je možné vytvoření noční hry. Samozřejmostí je přítomnost zdravotníka, kterou nejen letní tábor vyžaduje. Hotel kromě toho zajistí i potřebné zdravotnické pomůcky a také vám doporučí, kam s dětmi vyrazit na výlet.

Na klíč lze organizovat nejenom školy v přírodě, ale také adaptační pobyty a adaptační kurzy. Pokud se nechcete obtěžovat s náročnou organizací, je pro vás tato možnost z hotelu TOP ideálním řešením.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr