Kvalitní spánek jedině s kvalitní matrací

Ráno se probouzíte celí rozlámaní, v práci se špatně soustředíte, bolí vás záda a celkově váš spánek nestojí za nic? Zkuste to s Ostašem – poradí vám nebo připraví vaše matrace na míru. V posteli strávíte až třetinu svého života, proto by bylo dobré si zajistit kvalitní a ničím nerušený spánek. Toho ovšem docílíte pomocí správné matrace.

Matrace i rošt v hlavní roli

Matrace jsou jedna věc, ale druhá věc jsou rošty. V případě, že máte laťkový či lamelový rošt, neměli byste na ně umísťovat pružinové matrace či taštičkové matrace. Tento druh matrací musí zůstat na pevném podkladě. V případě polohovacího roštu zvolte matrace latexové či ze studené pěny.

Dále byste měli hledět na prostředí, ve kterém bude postel umístěna. Jestliže je postel umístěná ve vlhčím prostředí, kde se teplota mění, nevybírejte latexové matrace. Zde byste měli zvolit pružinové matrace nebo taštičkové. Tento druh matrací se řadí mezi ty vzdušnější, tudíž budou lépe odolávat nepřízni vlhkého prostředí.

Matrace na míru

Co dělat v případě, že potřebujete matraci na podlahu či jiného rozměru, jež je běžně v nabídce? Ostaš vám nabídne vždy správné řešení, ale i radu. Výroba matrace na míru je složitá zakázka, na kterou můžete čekat i několik měsíců. Firma Ostaš nabízí svým klientům dodání matrace s libovolnými rozměry do deseti pracovních dní.

Matrace pro děti

I dítě potřebuje kvalitní a ničím nerušený spánek pro vývoj a zdravé tělo. Dětské matrace by měly být středně tvrdé. Nikdy nedovolte, aby děti ležely na nerovném povrchu, tedy na měkkých matracích, které mohou způsobit skoliózu páteře. Pro matrace do postýlky platí to stejné. Na výběr máte dětské matrace s kokosovým vláknem, latexem a studené pěny. Či pouze ze studené pěny. Každá z nich by také měla mít snímatelný a pratelný potah, na co nejvyšší možnou teplotu.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr