Kvalitní čokoláda pro děti? Jak ji poznat?

Ježí se vám chlupy na zátylku, když slyšíte babičky, tetičky a případné další milé příbuzné, kterak pokřikují na vašeho potomka, že mu přivezli čokoládičku? A je to proto, že je vám jasné, že cukrovinka, kterou dítěti předají, nemá s opravdovou a kvalitní čokoládou vůbec nic společného? Pak čtete správně! Podívejte se, jak poznat kvalitní čokoládu a nakoupit příbuzné, aby jinou nevozili!

Plejáda čokoládových cukrovinek, která je dostupná v běžných hypermarketech, supermarketech a obchodech obvykle skutečně s opravdovou čokoládou nemá nic moc společného. V hlavní roli zde totiž vystupuje cukr, následujíc obvykle palmovým olejem, aromaty, lískooříškovými pastami a trochou kakaové hmoty. Takhle rozhodně nevypadá čokoláda, kterou byste chtěli jíst vy, natož abyste ji dopřávali dítěti.

Začněme ale pěkně od začátku. Čokoláda platí pro malé děti za alergen a s jejím zařazením do jídelníčku rozhodně nespěchejte. Odborníci uvádí, že máte čas minimálně do prvních narozenin, počkat klidně můžete i do roku a půl nebo dvou let věku. Rozhodně tím nic nezkazíte. Poté, co se rozhodnete dítěti čokoládu nabídnout, sáhněte po co nejkvalitnější. Tedy – poohlédněte se po malých čokoládovnách, specializovaných obchodech nebo internetových obchodech, které se výrobou a potažmo prodejem čokolády zabývají.

Při výběru kvalitní a dobré čokolády se soustřeďte na to, co reálně vidíte na obalu. Ta správná má na obalu uvedenou kakaovou hmotu (případně kakaové boby) a kakaové máslo. Bezpečné je setkání s třtinovým cukrem, sušeným mlékem (v případě mléčné čokolády) a také s trochou sojového lecitinu. To je vlastně vše, co by čokoláda měla obsahovat. A bohatě to stačí!

A když už se bavíme o čokoládě pro děti – sledujte také původ čokolády. Nakupujte u takových výrobců, kteří ručí za dodávky svých kakaových bobů, nepodporují dětskou práci a naopak se soustředí na malé rodinné firmy. To je totiž ta nejlepší čokoláda pro děti ze všech úhlů pohledu! S koupí čokolád od Mountain Gorilla navíc přispíváte s každou zakoupenou pochoutkou 1 % z prodejní ceny organizaci Gorilla Doctors. Co takhle při dalším mlsání pustit dětem příběh horských goril? Vaše čokoláda tak bude mít najednou zajímavý přesah!

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr