Jaké je optimální pH lidského organismu a jak si jej udržet?

Udržení optimálního pH organismu je zásadní pro zajištění homeostázy, tedy funkčního stavu všech tělesných soustav, který je nutný pro kvalitní život. Jaké je optimální pH lidského organismu a proč je nutné si jej udržet?

Udržení acidobazické rovnováhy je pro člověka otázkou života a smrti

Optimální hodnota pH lidské krve je 7,4. Jestliže ji udržíte anebo se alespoň bude pohybovat v blízkém rozmezí, je všechno v pořádku. To z praktického hlediska znamená, že je nutné neustále zachovávat mírnou převahu zásaditých látek, tedy především minerálů. Jestliže se odpovídající pH udržet nepodaří, může to mít pro člověka fatální následky. Tělo se snaží optimální pH udržet vlastními silami. Nesmíme mu to ale znesnadňovat. Jestliže budeme konzumovat přílišné množství kyselinotvorných látek, bude si naše tělo brát potřebné minerály ze svých tkání, které budou následně trpět demineralizací. Právě tento stav je jedním z nejzávažnějších důsledků překyselení organismu.

Čím tělo překyselujeme?

Příčinou překyselení organismu je v mnoha případech především moderní způsob stravování založený na velkém podílu masa, pečiva z bílé mouky, sladkostí, perlivých nápojů, kofeinu. Zjednodušeně řečeno, jde především o důsledek blahobytu. Přitom kyselinotvorné potraviny nepoznáme podle chuti. Například citrón, který je kyselý, má ve skutečnosti zásadotvornou reakci, naopak rajče, do kterého byste to rozhodně neřekli, se po požití stane příčinou k produkci kyselin v těle. Mezi nejvíce překyselující potraviny patří maso, cukr a alkohol. Ty bychom měli konzumovat opravdu s mírou. Maso přináší do organismu kromě překyselení také puriny tedy látky stojící například za dnou či jinými dlouhodobými chorobami. Cukr je také pro acidobazickou rovnováhu v těle nebezpečný. Důvodem je snaha těla udržet hladinu glukózy v krvi v rovnováze, což zvýšený příjem sacharidů značně ztěžuje. A v neposlední řadě alkohol, který nejenže překyseluje, ale také ničí nervové buňky.

Jak na odkyselení?

Odkyselení organismu by mělo být prvním krokem k řešení konkrétních zdravotních neduhů. Prvním krokem na cestě k odkyselení může být použití přírodních detoxikačních prostředků jako je například ženšen, houba chaga nebo reishi, maca a podobně. Chcete-li si detox a vitalitu pro svůj organismus dopřát pravidelně, noste při sobě pravidelně několik kapslí plněných práškem z chagy a pravidelně je konzumujte.


Optimální pH lidského organismu je možné udržet i pomoci speciálních doplňků stravy na který není potřeba lékařský předpis.


Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr