Užijte si dovolenou s dětmi v Řecku

Pokud se rozhodnete cestovat s dětmi do Řecka, nemusíte se obávat žádných problémů. Řekové děti milují a všude jsou srdečně vítány.

Pro pohodlí malých cestovatelů

Zvolíte-li pro svůj pobyt správné místo a termín s ohledem na potřeby svých dětí, budete i po letech vzpomínat na báječnou rodinnou dovolenou. Jen je potřeba naplánovat vše tak, abyste si zájezd užili v pohodě, bez zbytečné nervozity a stresu.
Vyberte si místo a typ ubytování s ohledem na potřeby malých cestovatelů. Zjistěte si v cestovní kanceláři, zda dané ubytování nabízí například dětskou postýlku, vyšší židličky restauraci, brouzdaliště, dětský koutek nebo animační programy pro nejmenší. Nezapomeňte se zeptat, zda je v ceně zájezdu pojištění, jak dlouho trvá transfer z letiště, jestli je pláž vhodná pro děti a jak rušné je místo pobytu.

Kdy se s dětmi vydat do Řecka k moři?
Máte-li předškoláky, dejte přednost pobytům mimo hlavní sezonu, kdy jsou klimatické podmínky pro děti příznivější a turistická letoviska většinou klidnější. Výhodnější bývají i ceny, takže si můžete dopřát u moře delší pobyt, který prospívá dětem i dospělým. Dítě se potřebuje v novém prostředí 1-2 dny adaptovat, aby se cítilo bezpečně a také ze zdravotních hledisek, kvůli kterým se často s dětmi k moři jezdí, je alespoň 14denní zájezd vhodnější.

Připravte děti na cestu

Důležité je naše nejmenší na cestu do Řecka připravit, aby nebraly odjezd jako náhlý zásah do zavedeného režimu, na který jsou zvyklé. Mluvte s dětmi o tom, jak se těšíte na dovolenou, kde se spolu budete koupat v moři, dovádět ve vlnách a stavět hrady. Starším dětem lze například číst nějakou zajímavou publikaci o místě, kam budeme cestovat nebo se společně podívat na film o místě, které navštívíme. Děti zbožňují skluzavky, aquaparky a společnost stejně starých kamarádů, se kterými si mohou hrát.

Na co rozhodně nezapomenout?

Rozhodně přibalte oblíbený hrníček, polštářek a hračku. Nezapomeňte na vhodnou přikrývku hlavy, pohodlné obutí, plavací kruh nebo rukávky, popřípadě i termosku, abyste pro své děti měli na pláži stále dostatek tekutin. U malých dětí dochází k dehydrataci velmi snadno. Kromě opalovacích krémů je vhodné přibalit náplast, oční kapky, tekutý pudr, popřípadě i léky zmírňující projevy alergie.
Snažte se být na letišti včas, abyste mohli být odbaveni mezi prvními a mohli si tak popřípadě vybrat místa k sezení. Pokud dorazíte na poslední chvíli, nemůžete vyžadovat místa u okýnek, která děti tak milují. Malí cestovatelé bývají někdy nesví z velkého množství lidí na letišti, je dobré proto mít vždy u sebe něco dobrého – žvýkačky, bonbonky, lahvičku s džusem apod. Při cestování s miminky je samozřejmostí láhev s vhodným nápojem, jednorázové pleny a další hygienické potřeby. Dítě do dvou let neplatí za letenku, ale také nemá nárok na místo. Pokud je letadlo plně obsazené, počítejte s tím, že ho budete mít na klíně.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr