Výhody dřevěných hraček

Po chvilkovém nadšení z cenově dostupných umělohmotných hraček se na výsluní vrací staré dobré dřevěné hračky. Chcete vědět proč?

Od dřeva… zase ke dřevu

Z jakých materiálů byly hračky, se kterými si hráli vaši rodiče a prarodiče? Odpověď pravděpodobně znáte: bylo to dřevo. To hraje prim i dnes, v době vědeckého rozmachu a neomezených možností. Proč jsou dřevěné hračky pro děti populární už několik staletí?

Ekologie především

Dřevo je přírodní materiál, je na dotek i pohled mnohem příjemnější než plast, navíc neobsahuje příměsi, ftaláty a další nežádané prvky. Ale pozor, neplatí to úplně vždycky. I u dřevěných hraček si proto dejte pozor na kvalitu. Příliš nízká cena a absence certifikátů může být varovným znamením, že je dřevo doplněné o lepidla, případně pochází z pochybných zdrojů.

Zdraví a bezpečnost

Pro svoje děti chceme všichni to nejlepší, při výběru hraček proto dbáme na jejich absolutní bezpečnost. Tu kvalitní dřevo poskytuje. Pokud je lakované, pak nezávadnými laky nebo barvami, nemá ostré hrany, neloupe se, dítě je nerozkousne, nerozbijí se ani po prudkém nárazu. Oproti tomu plastové výrobky se při neopatrné manipulaci, jíž jsou děti proslulé, často odštípnou a ostré hrany pak mohou dítě ošklivě pořezat. Měkké gumové hračky zase první zoubky lehce rozkoušou a malé kousky gumy polknou. To se s kvalitním dřevěným kousátkem nebo kostkou zkrátka nestane.

Vydrží věky

Kvalitní dřevěné hračky vydrží věky. Může se na nich objevit vlivem nešetrného zacházení několik vrypů, přesto ale zůstávají funkční a hezké, takže mohou posloužit dětem, jejich sourozencům, bratrancům, sestřenicím a kamarádům, aby se vrátily a ve skříni čekaly na novou generaci.

Jsou krásné

Poslední bod je možná trošku povrchní, ale zato stoprocentně pravdivý: dřevěné hračky vypadají mnohem lépe než jejich plastové varianty. A to i po několika letech poctivé služby. Jsou ozdobou každého pokojíčku i dětského koutku.

Chcete vědět, jaké nejlepší hračkářství Praha nabízí? Ty nejkrásnější dřevěné kostky, tahací hračky, vláčky, autíčka a zvířátka, štěrchátka, hudební nástroje a hry najdete v Hračkotéce. Nákupem v Hračkotéce navíc podpoříte sociální firmu. V obou prodejnách i na e-shopu totiž pracují lidé se zdravotním znevýhodněním.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr