PIPASIK – Papírové hračky jinak

Pod značkou Pipasik se skrývá autorské nakladatelství tvořící rozlišný sortiment papírových her, kreativních sešitů, skládaček a dětských knih. Studio funguje od roku 2016 a stojí za ním dvě architektky Zuzana Šuleková a Jitka Musilová. V produkci tohoto nakladatelství najdete papírové výrobky určené dětem už od 3 let. Horní věková hranice není pevně určena, ale pohybuje se zhruba kolem 7 – 9 let, čili mladší školní věk.

Učíme se hrou

Značka Pipasik si zakládá na přidané hodnotě, kterou vkládá do všech svých produktů. Montessori hračky z tohoto nakladatelství mají za cíl děti nejen pobavit, ale I nenápadnou formou něco naučit. Tato edukační složka je obsažena I v sadách pro nejmenší ve formě různých grafomotorických úkolů, postupně s věkem jsou přidávány I jednoduché srozumitelné informace a souvislosti, například v podobě jednoduchých puzzle. Děti mladšího školního věku pak mohou vyzkoušet kreativní sešity a interaktivní knihy. Jak uvádějí samy autorky: “Naše hry vytváříme jednoduše a srozumitelně, aby je pochopily a zvládly i menší děti bez pomoci dospělých. Není důležité vždy dojít ke zdárnému výsledku, hlavní je proces. Důležité je, aby měly děti pocit úspěchu a po vyřešení drobných úkolů získaly motivaci k řešení dalších. Chyba není nepřítel, ale pomocník v procesu poznávání. “

Papírové hračky jinak

Pod značkou Pipasik se skrývá autorské nakladatelství tvořící rozlišný sortiment papírových her, kreativních sešitů, skládaček a dětských knih. Studio funguje od roku 2016 a stojí za ním dvě architektky Zuzana Šuleková a Jitka Musilová. V produkci tohoto nakladatelství najdete papírové výrobky a určené dětem už od 3 let. Horní věková hranice není pevně určena, ale pohybuje se zhruba kolem 7 – 9 let, čili mladší školní věk.

Blízká témata

Ve výrobcích Pipasik je také patrný vztah k přírodě a udržitelnosti. Hry se často odkazují k blízké okolní přírodě a běžným věcem, které nás obklopují. Tím se tato značka také částečně vymezuje vůči podobné globální produkci, která je většinou vyráběna mimo EU a zároveň nemá vzhledově ani tematicky k naší krajině žádný vztah. Samozřejmostí je výroba a tisk v českých tiskárnách a preference českých dodavatelů.

Kvalitní design

Při výrobě her a sešitů je očividně také kladen důraz na celkový dojem a design. Produkty zapůsobí nejen kvůli použití kvalitních papírů, ale lze vypozorovat I důraz na celkové grafické a vizuální zpracování. Proto na seznamu spolupracovníků naleznete jména oceňovaných ilustrátorů jako například držitelka několika cen Andrea Tachezy, neméně úspěšné studio Tomski&Polanski nebo Aneta Holasová a Martin Krkošek.

Nejprodávanější hračky

K bestsellerům této značky patří například sada pro nejmenší: Malý Zoolog. V této jednoduché hře se děti učí stopovat zvířata podle toho, jaké za sebou zanechávají stopy.

Oblíbená je také interaktivní kniha Stela, ve které najdete kromě příbězích o souhvězdích také vyšívací karty a niť, která v noci svítí ve tvaru vyšitého souhvězdí.

Sešit Čmáropis je určen dětem od 3 do 6 let, pomocí jednoduchých úkolů se děti nenásilnou formou učí základní barvy, tvary a počty.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr