Kvasinková infekce v těhotenství trápí mnoho žen. Víte, jak jí lze předcházet?

Jste těhotná a máte pocit, že vás dostihla vaginální mykóza? Pokud si nejste jistá, zda jde skutečně o ni, projevuje se svěděním, zarudnutím, také výtokem a značně nepříjemným zápachem. V těhotenství bychom měly vždy vyhledat lékařské ošetření, přece jen pro každý případ, je to v této době rozumné. Mykóza v těhotenství probíhá stejně, jako v běžném období života ženy. Sama neodezní.

Jak vzniká mykóza?

Vaginální mykóza, nebo také kvasinková infekce, je jednoduše přemnožení bakterií v pochvě, které v ní běžně žijí. K přemnožení může dojít z mnoha důvodů. V těhotenství to bývá hormonálními změnami, ale své může způsobit i nevhodná strava, koupání se v chlorované vodě, nevhodné spodní prádlo, vysoké pocení se.

Jestliže se u vás objeví kvasinková infekce v těhotenství, hormonální změny a úprava poševního pH udělali z kyselého prostředí neutrální až zásadité. Díky tomu se daří různým mikroorganismům i kvasinkám. Také však dochází k úbytku přirozených laktobacilů, jež jsou pro zdraví velmi důležité – mají za úkol optimalizovat hladinu pH, a tím pochvu chránit. Spousta nastávajících maminek v těhotenství konzumuje víc sladkostí, což kvasinky ještě víc vyživuje.

V těhotenství bohužel nemáme mnoho možností, jak si samy pomoct, ať už jde o jakoukoli nemoc. U vaginální mykózy se doporučuje učívání laktobacilů, aby se hladina pH dostala do normálu.

Použijte vaginální čípky GYNELLA® Flora

Přirozenou imunitu intimní oblasti můžete podpořit, můžete vyzkoušet vaginální čípky GYNELLA® Flora s obsahem neživých laktobacilů. Podporují ochranné mechanismy mikroflóry, jež chrání pochvu před rozvojem infekcí. Užívat je můžete v těhotenství i po porodu, vhodné jsou také u žen s vážně narušenou imunitou. Přípravek nepodléhá rychlé zkáze a není nutné jej skladovat v lednici. Dostanete ho bez předpisu v lékárně. Použití konzultujte s lékařem.

Další články autora

Comments

spot_img

Redakční výběr